Opublikowano

Ile kosztuje nadruk na koszulce?

Nadruki na koszulce to nie tylko jedna z form promocji na dedykowanych wydarzeniach lub zawodach, ale coraz częściej również wyjątkowy prezent dla bliskich czy też osób z naszego zawodowego środowiska. Wystarczy odrobina fantazji, pomysł i wyszukanie odpowiedniego dostawcy, który będzie mógł wykonać pożądany przez nas wzór. Cena nadruku na koszulkach uzależniona jest od kilku czynników w poniższym artykule postaramy się przybliżyć kilka najważniejszych informacji. Sprawdźmy również jaka forma nadruku będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednia! 

Nadruk na koszulkach – cena

Dla wielu osób rozważających zamówienie koszulki z nadrukiem jednym z najistotniejszych aspektów, zaraz po spełnieniu oczekiwań estetycznych, jest cena. Ile kosztuje nadruk na koszulkę? Koszt wydruku grafiki na podłożu tekstylnym, uzależniony jest od wielkości nakładu. To, ile sztuk koszulek będzie wchodziło w skład projektu, ma ogromne znaczenie. Wiąże się, to z godzinowym nakładem pracy, ale też zużyciem materiału, odpowiednim do zastosowanej metody.

Każda metoda druku ma swój cennik. Jedne wymagają dodatkowego przygotowania, inne nie – co też wpływa na cenę końcową. Będąc przy metodach wydruku na koszulkach, warto z nimi się zapoznać.

Nadruk na koszulce – metoda druku ma wpływ na cenę

Jednym z najnowocześniejszych metod nadruku, jest druk DTG. Wyróżnia go fotograficzna precyzja, pozwala to na idealne odwzorowanie głębi kolorów oraz powoduje, że ów wydruk pozwala na otrzymanie produktu wysokiej jakości. Zaletą tej metody, jest również płynne przejście tonów. A cały proces polega na bezpośrednim wydrukowaniu grafiki na tkaninie. Należy również zaznaczyć, że nie ma w tej metodzie ograniczenia kolorów. Sam projekt w tym przypadku, może być skomplikowany i wielokolorowy, dodatkowo charakteryzuje się trwałością. Jest to korzystna opcja, jeśli potrzebujemy małego nakładu koszulek. 

Tańszą metodą przeniesienia grafiki na koszulkę, jest wykorzystanie foli flex lub flock. Folia flex jest gładka, a kolory są dość intensywne. Musimy się jednak liczyć z tym, że istnieje ograniczony wybór kolorystyczny. Folie są jednobarwne – można je łączyć, ale ten sposób wydruku, jest ograniczony pod tym względem. Druk zazwyczaj wykonywany jest z grafiki wektorowej. Folia flock charakteryzuje się tym, że ma strukturę zamszu. Obie folie przenosi się na materiał, za pomocą prasy grzewczej. Ta metoda cechuję się dużą wytrzymałością, jej trwałość określa się na kilka lat.

Jeśli zależy nam na dużym nakładzie warto wybrać sitodruk. W tej metodzie wykorzystuje się różnego rodzaju farby, które nanoszone są na materiał, poprzez naświetlanie sita. W szczególności warto rozważyć ten rodzaj druku, jeśli chcemy zamówić co najmniej 50 sztuk koszulek. 

Na sam koniec pozostaje wspomnieć o hafcie komputerowym, w tym przypadku hafciarka nanosi nadruk na koszulkę, wykorzystując nici. Jest to rozwiązanie bardzo trwałe i estetyczne, a prawidłowo wykonany nadruk jest niemalże niezniszczalny. Koszt wydruku związany w tym przypadku jest z rodzajem zastosowanych nici i ilości kolorów, które zostaną wykorzystane.

Rodzaj materiału ma znaczenie

Większość drukarni oferuje sprzedaż koszulek, na których można wykonać dowolny nadruk. Ważne jest to, aby były to materiały wysokiej jakości. W tym przypadku gramatura tkaniny ma ogromne znaczenie, im lepszy materiał, tym wydruk na koszulce będzie efektywniejszy i trwalszy. Wybierając podłoże wysokiej jakości, musimy pamiętać o tym, że zwiększamy wtedy koszt pozyskania nadruku. 

Dodatkowo znaczenie ma też rodzaj materiału, na którym zostanie wykonana grafika. W zależności od miejsca cena może się od siebie różnić, inaczej może prezentować się ona w przypadku bawełny niż na tkaninie poliestrowej. Drukarnie posiadające w ofercie koszulki często mają już swoją sprawdzoną bazę do druku. Warto skorzystać z tej okazji i zagwarantować sobie produkt nienagannej jakości. 

Duży i skomplikowany wzór to większy koszt?

Duży nadruk na koszulkę, wiąże się z większym nakładem finansowym. Jednakże ten sam wzór, może mieć zupełnie inną cenę, w zależności od wybranej metody nadruku. W tej kwestii warto skorzystać z pomocy fachowców, którzy określą, jaki typ wydruku, będzie najbardziej opłacalny. 

Umiejscowienie wzoru, również ma znaczenie, wiąże się to z tym, że nie każda metoda będzie nadawała się na nadruk w konkretnym obszarze. Istotna jest również liczba kolorów, musimy mieć na uwadze fakt, że szalony i kolorowy wzór będzie bardziej kosztowny, niż prosta grafika wektorowa.


Zastanawiając się nad naszym wzorkiem musimy rozważyć kilka elementów związanych z samym projektem oraz naszych oczekiwań względem trwałości. Wybierając się do drukarni możemy liczyć na pomoc specjalistów, którzy w przypadku wątpliwości podzielą się swoimi wcześniejszymi doświadczeniami. Jeśli właśnie poszukujesz idealnego rozwiązania dla swojego pomysłu zapoznaj się z informacjami na temat nadruku koszulek na naszej stronie.