Opublikowano

Druk UV – jakie powierzchnie można zadrukować i kogo wybrać?

Jeżeli poszukujesz techniki druku cyfrowego, która charakteryzuje się trwałością i ogromnymi możliwościami, to zdecydowanie powinieneś zwrócić swoją uwagę na druk UV. Tę metodę można wykorzystać do pokrycia takich powierzchni jak szkło, drewno czy nawet metal! Dzięki temu, wszelkie materiały promocyjne, gadżety i szyldy, mogą przybrać oryginalną i przykuwająca uwagę formę, a także będą prezentować się świetnie nawet po wielu latach!

Czym jest druk UV?

Druk UV to unikalna metoda druku cyfrowego wykorzystująca światło ultrafioletowe (UV) do suszenia lub utwardzania atramentu, klejów lub powłok niemal natychmiast po zetknięciu z papierem, aluminium, płytą piankową lub akrylem – w rzeczywistości, tak długo jak pasuje do drukarki, technika ta może być stosowana do drukowania na prawie wszystkim.

Technika utwardzania promieniami UV – fotochemiczny proces suszenia – została pierwotnie wprowadzona jako sposób na szybkie wysuszenie lakierów, ale ostatnio została przyjęta przez przemysł drukarski, gdzie jest stosowana do drukowania na wszystkim, od oznakowania i broszur po butelki piwa. Proces jest taki sam jak w przypadku druku tradycyjnego, jedyną różnicą są stosowane farby i proces suszenia. Ponieważ lampy UV natychmiast utwardzają każdy drukowany atrament, kropki mokrego atramentu nie mają szansy rozejść się po wydrukowaniu, co skutkuje znacznie większą ilością szczegółów. Ponadto, atramenty utwardzane promieniami UV są odporne na warunki atmosferyczne i oferują zwiększoną odporność na blaknięcie. 

Druk UV – jakie powierzchnie można zadrukować?

Druk UV najmocniej odznacza się przede wszystkim swoją funkcjonalnością, czyli tym, że można zadrukować nim wiele powierzchni. Są to m.in. powierzchnie proste, takie jak folie, kartony metalizowane, tworzywa sztuczne. Ponadto można zadrukować nim również płyty PCV, płyty MDF oraz glazurę. Rewelacyjnie wygląda na małych i dużych formatach, dlatego projekty mogą być tworzone niemal bez ograniczeń! Najczęściej tę metodę wybiera się przy przygotowywaniu banerów reklamowych, różnych gadżetów reklamowych (np. płyty plexi, szyldy), paneli ozdobnych. Jedyne co cię ogranicza przy wyborze powierzchni do zadrukowania to twoja własna wyobraźnia. Możliwości druku UV są na tyle różnorodne, że ta technika cieszy się popularnością wśród klientów i znalazła rzeszę fanów, którzy cenią ją sobie za niezwykłą trwałość wydruku oraz nasycone kolory. 

Jakie są zalety druku UV? 

Przede wszystkim to, co wyróżnia druk UV to niezwykła trwałość nawet w trudnych warunkach (jak np. deszcz, ekstremalne temperatury, długa ekspozycja na niekorzystne warunku). Materiały przygotowane tą techniką bez problemu mogą znajdować się na zewnątrz lub wewnątrz budynków. Kolejnym plusem jest szerokie zastosowanie druku UV, który można stosować nie tylko na dużych formatach, ale i również na małych. Druk UV to także najwyższa prezentowana jakość wydruku, dzięki czemu twoje materiały będą wyglądać rewelacyjnie, a kolory pozostaną wyraziste i nasycone. Technologia druku UV jest niezwykle szybka i dzięki temu, że nadruk jest od razu utrwalony, można poddać produkt dalszej obróbce, co skutecznie przyspiesza przygotowywanie zamówienia. Ponadto korzystając z tej metody posiadamy gwarancję bezpieczeństwa, zarówno dla ludzi jak i dla środowiska, ze względu na to, że podczas obróbki nie wydzielają się żadne szkodliwe substancje. 

Kogo wybrać do druku UV? 

Przyjrzyj się naszej ofercie – na naszej stronie znajdziesz mnóstwo usług dotyczących nadruku UV na różnych powierzchniach i materiałach, od kubków przez tekstylia, po plakaty. Na stronie drukreklamowy.com.pl znajdziesz pełną listę dostępnych opcji, a jeżeli nie znalazłeś tego, czego szukasz, sprawdź zakładkę z produktem niestandardowym lub skontaktuj się bezpośrednio z nami, a przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę.

Podsumowując druk UV to technologia, która otwiera przed tobą wiele możliwości, a przy tym jest szybka i bezpieczna zarówno dla ludzi, jak i dla środowiska. Nie musisz martwić się o to, że Twój baner ulegnie zniszczeniu pod wpływem wody lub promieni słonecznych. Postaw na popularną i innowacyjną metodę, która wyróżni twoje materiały promocyjne i inne produkty, wśród konkurencji. UV przyspiesza i upraszcza proces druku personalizacyjnego, spełniając rosnące zapotrzebowanie na limitowane serie unikalnych i zdobionych produktów. Poprzez fotograficzną jakość wydruku mamy pewność, że zakładany wzór będzie miał odzwierciedlenia na danej powierzchni naszego zamówienia. Jednocześnie druk UV dodaje ekscytujące i wyrafinowane teksturowane efekty specjalne do zamierzonego rezultatu, jeśli chcielibyśmy dodatkowo uszlachetnić wydruk. Dodatkowo poprzez stosowanie technologii H-UV nadruki są od razu gotowe do dalszej obróbki, co pozwala skrócić czas oczekiwania na zlecenie.